Powrót

Pluszowy kod z GitHuba

Dzisiejszy wpis dotyczyć będzie GitHuba, ale w niecodziennej formie. Odwieczna walka TataDeveloper vs MamaDesigner trwa w najlepsze, a nie ma chyba lepszego argumentu za programowaniem niż słodka maskotka reprezentująca największy serwis hostujący kod źródłowy na świecie!

TataDeveloper - GitHub 01

Tak się jakoś złożyło, że GitHub wspiera konkurs js13kGames już od ładnych kilku lat. Autorzy najlepszych gier dostają za darmo paczkę z unikalnym projektem koszulki (stworzonym oczywiście przez Ewę), innym każdego roku. W paczce znajdują się także naklejki od partnerów konkursu.

TataDeveloper - GitHub 02

Tak się jakoś złożyło, że paczki od GitHuba, oprócz wspomnianych naklejek, zaczęły zawierać także inne rzeczy z ich sklepu. Raz była to koszulka Arctocata, którą użyliśmy do oryginalnej sesji zdjęciowej na tego bloga, innym razem bluza czy kubek.

TataDeveloper - GitHub 03

Ostatnio natomiast w przesyłce znalazła się Mona - pluszowa wersja Oktokota (Ośmior-kota? Kotośmiornicy?), maskotki GitHuba. Kasi pluszak bardzo się spodobał, a ja miałem okazję zatriumfować nad MamaDesigner czymś w klimatach programistycznych.

TataDeveloper - GitHub 04

Co ciekawe, w innej paczce przysłanej w podziękowaniu za udział w odcinku programu Open Souce Friday, gdzie opowiadałem o… js13kGames, przyszła figurka Tentocata. Ten to kot został wydany z okazji dziesięciolecia GitHuba, a Katarzynie figurka podoba się tak samo bardzo jak Shank z Ralpha Demolki. Może nawet bardziej, bo Shank nie miała doczepianych wąsów.

TataDeveloper - GitHub 06

Minie jeszcze trochę czasu zanim zaczniemy rozważać założenie jej konta, na razie wchodzimy w naukę czytania, ale już bliżej jak dalej. Pół żartem, ale dobrze jest być przygotowanym za wczasu.

TataDeveloper - GitHub 05

Niby to tylko pluszak i figurka, ale dają sporo frajdy. A ja, wiedząc, że to gadżety programistyczne, mam podwójną radochę, kiedy widzę jak Kasia się nimi bawi.