Powrót

Scratch Gigantów Programowania, Tajemnice Sieci, i Dzieciaki na Start - książkowy konkurs

Dzięki Wydawnictwu Helion połączone siły MAMAdesigner i TataDeveloper przedstawiają trzy ciekawe książki związane z nauką programowania i szeroko pojętym Internetem, które możecie wygrać w naszym wspólnym konkursie!

TataDeveloper - Scratch Gigantów Programowania, Tajemnice Sieci, i Dzieciaki na Start

Ewa opublikowała już swoje recenzje książek Tajemnice Sieci oraz Dzieciaki na Start. Obie miały swoje premiery niedawno - pierwsza 21 września, a druga 12 października. Trzecia, Młodzi Giganci Programowania. Scratch wydana została w marcu tego roku, ale recenzja dopiero się pojawi - chcieliśmy spędzić nad nią trochę więcej czasu.

Tajemnice Sieci w przystępny sposób opowiada o tym co może nas spotkać w Internecie i jak efektywnie wyszukiwać informacje. Wszystko przedstawione jest w odpowiedni sposób, dzięki czemu łatwo przyswaja się wiedzę zawartą w tej książce.

Dzieciaki na Start stopniowo wprowadza czytelnika w temat programowania zaczynając od najniższego możliwego poziomu, dzięki czemu każdy, nawet ktoś bez żadnej wiedzy o programowaniu, może wziąć udział w wyzwaniu. Dalej mamy już do czynienia z klasycznym tutorialem, który prowadzi nowego programistę za rękę.

Młodzi Giganci Programowania. Scratch pozwoli nam na głębsze zanurzenie się w temacie programowania w Scratchu, czyli jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia własnych gier i aplikacji dla najmłodszych.

W konkursie można zgarnąć wszystkie trzy książki na raz - wystarczy odwiedzić ten post na Instagramie i podążać za instrukcjami. Zgłoszenia przyjmujemy do środy 20 października do końca dnia - powodzenia!