Powrót

8 Bit Box, czyli gry wideo bez prądu

Kasia dopiero wkracza w świat gier planszowych, ale jak tylko zobaczyłem 8 Bit Boxa, który jest mieszanką gier wideo z planszówkami, to z oczywistych względów musiałem się tym zainteresować. Szczególnie, że jedną z trzech gier w pudełku jest Pixoid, który jest wariacją na temat Pacmana - tego samego, w którego Kasia już się na smartfonie wiele razy zagrywała.

TataDeveloper - 8 Bit Box: gra

8 Bit Box, czyli pierwsza generacja planszowych gier wideo. Ciesz się technologią tak zaawansowaną, że nie potrzebuje kabli, ekranów, a nawet prądu.

Gra stworzona przez Iello, w Polsce wydana została przez 2 Pionki, czyli wydawnictwo-córkę Portal Games skupiające się na grach rodzinnych. Portal możecie kojarzyć na przykład z Neuroshimy Hex.

TataDeveloper - 8 Bit Box: tor

Wykonanie pudełka i wszystkich elementów jest na najwyższym poziomie. Kolorowe kontrolery są super, kostki i kosteczki masywne i poręczne, nawet instrukcja zawiera rozpiskę niewidzialnych portów obecnych na kartonowym opakowaniu. Przyczepiłbym się jedynie do toru punktacji wokół planszy Pixoida, który był najwyraźniej odrobinę za mały, przez co wyginał się na brzegach do góry.

8 Bit Box to tak na prawdę trzy gry w jednej - Pixoid, Outspeed, oraz Stadion. Z racji tego, że każda kolejna to wyższy minimalny poziom wiekowy uczestników, to zaczęliśmy od tej pierwszej.

TataDeveloper - 8 Bit Box: instrukcja

Wciel się w postać Pixoida - małą kostkę energii! Uciekaj wzdłuż obwodów Płytki Drukowanej i nie daj się złapać złym wirusom tak długo, jak to tylko możliwe!

Rozgrywka przeznaczona jest dla 3-4 graczy: można grać Pixoidem, zbierać punkty i uciekać przed duch… wirusami, albo próbować upolować głównego protagonistę. W wersji na czterech graczy za czwartego robił nam posiadający własną nieco skrzywioną pseudointeligencję pluszowy Piesek.

TataDeveloper - 8 Bit Box: plansza

Gra posiada tryb skrócony, w którym gracze co turę nie zamieniają się rolami, tylko grają jedną postacią do końca. To nam sporo ułatwiło - w końcu Kasia nadal jest nieco poniżej wieku minimalnego. Trochę także kombinowaliśmy z kontrolerami i jednoczesnym poruszaniem się, ale ostatecznie wyszło super.

Gra bardzo jej się podobała i chętnie chciała do niej wracać już następnego dnia. Ja jestem pewien, że będziemy robić kolejne podejścia - najpierw z mocno uproszczonymi zasadami, a później z tymi pełnymi. W kolejce czekają także dwie pozostałe gry w paczce, więc na pewno nie będziemy się nudzić!

TataDeveloper - 8 Bit Box: oczy

Grę 8 Bit Box można kupić w sklepie Portalu za 149,95 PLN - co prawda przetestowaliśmy na razie tylko jedną z trzech gier w pudełku, ale mogę śmiało napisać, że zdecydowanie polecamy. Szczególnie teraz, kiedy kończą się kreatywne pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem w domu.

Pozostałe dwie gry wyglądają na nieco bardziej skomplikowane od Pixoida, ale wydaje mi się, że coś na pewno wymyślimy. Jak tylko zdarzy nam się w nie zagrać, to na pewno wrzucimy o tym kolejne wpisy!