Powrót

Czółko Junior - kalambury dla każdego

Jeśli zabawa w kalambury nie jest Wam obca, to przy grze karcianej Czółko Junior autorstwa Simplicity Games wydanej przez 2 Pionki powinniście dobrze się bawić - u nas sprawdziło się to w stu procentach.

TataDeveloper - Czółko Junior 01

Od ostatniego wpisu na TataDeveloper minęło kilka miesięcy. Mimo, że materiału i pomysłów nam nie brakowało, to niestety praca (grant, konkurs) zabrała cały dostępny czas dla siebie. Na szczęście oba tematy udało się ogarnąć, więc wracamy ze zdwojoną siłą i staramy się nadrobić wszystkie zaległości!

TataDeveloper - Czółko Junior 02

Testowaliśmy już wcześniej planszówki 8 Bit Box, Ubongo, oraz Monopoly Gamer: Mario Kart, natomiast teraz przyszedł czas na karciankę - Czółko Junior jest specjalną edycją gry Czółko przeznaczoną dla najmłodszych.

Co ciekawe, Czółko oryginalnie powstało jako aplikacja do gry, a dopiero później przeniesione zostało na papier. Podobnie było z Monopoly Mario, które powstało z połączenia Monopolu i wesołego hydraulika z gry o tej samej nazwie. Nawet 8 Bit Box (planszówkowy PacMan) oraz Ubongo (wariacja na temat Tetrisa) można pod ten motyw podciągnąć.

TataDeveloper - Czółko Junior 03

Z racji tego, że graliśmy już wcześniej z Kasią w kalambury, co zresztą bardzo jej się podobało, postanowiliśmy przetestować czółkowego juniora na własnej skórze.

W przeciwieństwie do wiaderka z zestawu do piaskownicy zawierającego wypisane ręcznie na małych karteczkach hasła, które używaliśmy do tej pory w naszej zabawie, tu mamy do czynienia z pełnoprawnym produktem, który znacznie przewyższa domową wersję.

TataDeveloper - Czółko Junior 04

Pudełko wykonane jest starannie, instrukcja zawiera najważniejsze informacje, a karty prezentują się znakomicie - rysunki są bardzo ładne, kolorowe, i nie ma problemu z ich szybkim rozpoznawaniem.

W grze mamy do dyspozycji aż osiem różnych kategorii haseł na 165 dwustronnych kartach, więc nie ma szans, żeby przejść przez wszytkie za jednym podejściem - taka kolekcja spokojnie powinna wystarczyć na kilka godzin zabawy.

TataDeveloper - Czółko Junior 05

Zazwyczaj staramy się odgadywać hasła z danego koloru, ale w późniejszych rozgrywkach często zdarzało się, że dobieraliśmy karty dla każdego z innego rodzaju.

Czółko Junior sprawdza się świetnie i daje mnóstwo radości - co jakiś czas wracamy do niej z Kasią. Mnogość kategorii i dostępnych kart powoduje, że nawet kilka rozgrywek dzień po dniu się nie nudzi.

TataDeveloper - Czółko Junior 06

Grę można kupić w sklepie Portal Games - aktualnie znajduje się w promocji, więc zamiast 60 PLN zapłacicie jedynie 47,96 PLN. Śmiało możemy ją polecić, szczególnie jeśli jesteście fanami kalamburów - wtedy dobra zabawa jest gwarantowana!