Powrót

Dzień Dziecka z Facebookiem i Kids Code Fun

Nie, nie siedzieliśmy na Fejsie szukając gifów śmiesznych kotków - tydzień temu, w Dzień Dziecka 1 czerwca pojechaliśmy we trójkę do siedziby Facebooka w Warszawie, gdzie dziewczyny z Kids Code Fun zorganizowały dzień pełen atrakcji.

TataDeveloper - Dzień Dziecka 2019 sama

Dzień zaczął się od śniadania “na bogato”, w końcu to wyjątkowa okazja.

TataDeveloper - Dzień Dziecka 2019 śniadanie

Dopiero po radosnej konsumpcji udaliśmy się z wizytą w Facebooku. Miejscówka znajduje się przy ulicy Koszykowej 61 i oficjalnie nazywa się Przestrzeń from Facebook. Wjechaliśmy na 6 piętro, gdzie w poszczególnych pomieszczeniach odbywały się warsztaty dla różnych grup wiekowych.

TataDeveloper - Dzień Dziecka 2019 z mamą

Co prawda Kasia mając nieco ponad 3 lata jest jeszcze za mała na naukę programowania, ale na szczęście w trakcie warsztatów odbywały się też zajęcia dla nieco młodszych odwiedzających. Dla przedziału 3-5 zorganizowane zostały “gry i zabawy”.

Prowadząca te zajęcia najpierw zrobiła małą rozgrzewkę, by zapoznać się z dziećmi, a chwilę później udawała robota, którym dzieci sterowały wydając konkretne komendy, np. “idź prosto”, “skręć w lewo”, “podnieś ręce do góry”, itp. Na koniec prowadząca, dzięki instrukcjom od dzieci, założyła sobie śmieszną czapkę kurczaka na głowę.

TataDeveloper - Dzień Dziecka 2019 z tatą

Po tym dzieci dobrały się w pary i na zmianę uczyły sterować robotami Dash za pomocą połączonych z nimi tabletów. Widać było u Kasi duże zainteresowanie, i radość, kiedy Dash słuchał się poleceń. Robot miał wiele opcji do wypróbowania: jeżdżenie w każdym kierunku, rozglądanie się, zmiana kolorów, a nawet wydawanie odgłosów.

Z tego co zdążyłem się zorientować robot nadaje się idealnie do nauki programowania dzięki dodatkowym aplikacjom. Nasza ograniczała się do poruszania się po sali i wydawania odgłosów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by Dasha nauczyć bardziej skomplikowanych czynności.

TataDeveloper - Dzień Dziecka 2019 certyfikat

Ogólnie było super, Kasi zabawa bardzo się podobała, a czas zleciał ekspresowo. Na pewno warto mieć na oku Dasha lub podobe roboty, jeśli chcielibyśmy nauczyć ją programowania. No i przede wszystkim inicjatywę Kids Code Fun, która robi dobrą robotę.