Powrót

Kolejne Lego

Co prawda na blogu miałem skupić się na programowaniu, ale od czasu do czasu mogę się przyznać do tego, że rozwój artystyczny też jest ważny - dlatego nowym Lego sprezentowanym Kasi był zestaw Friends.

TataDeveloper - Lego Friends pudełko

Na lekcje programowania jeszcze za wcześnie, a coś pod choinkę trzeba przecież przynieść. Padło na Atelier Emmy, gdzie tytułowa bohaterka razem z koleżanką Andreą i kotem Chico zajmują się malowaniem obrazów.

Na parterze budynku znajduje się sklep artystyczny z dziełami sztuki i artykułami dla artystów, na piętrze - atelier z miniaturową sztalugą, słoiczkami farby i obrotowym kołem do rzeźbienia. Są tu także akcesoria: płótno reagujące na wodę, paleta z farbami, pędzel, nożyczki, butelka farby i płytki z obrazami.

Jak się można było domyśleć, początkowo Ewa miała więcej radochy podczas składania zestawu niż Kasia, ale za to później nie dało się Kasi odkleić od klocków przez następne dni.

TataDeveloper - Lego Friends łódka

Co ciekawe, od chrzestnego dostała inny zestaw Lego (z Krainy Lodu 2), który po chwili został radośnie dołączony do pierwszego. Dzięki temu Ania z Olafem i uroczym bezimiennym króliczkiem mogli bawić się z koleżankami malarkami i kotem.

TataDeveloper - Lego Friends z góry

Po kilku dniach obie oryginalne konstrukcje zostały rozebrane na części pierwsze, po czym powstawały abstrakcje w postaci tortu ze świeczkami, latającego domku, czy placu zabaw, Ania malowała obrazy, Andrea bawiła się ze zwierzakami, a Emma z Olafem latały magiczną łódką.

TataDeveloper - Lego Friends domek

W końcu od tego są klocki Lego, by budować wszystko, co tylko przyjdzie do głowy - to na pewno nie był ostatni nasz zestaw.