Powrót

Lumina Park w Lublinie

W minioną sobotę udaliśmy się z Kasią na krótki wypad do Lublina, gdzie postanowiliśmy odwiedzić Lumina Park - multimedialny spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS odkrywający historię światła.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: auto

Ogród Botaniczny to dobra atrakcja na lato, natomiast zimą stoi pusty. Ktoś wpadł więc na bardzo dobry pomysł wykorzystania tej przestrzeni również poza sezonem - tak powstała wystawa świetlnych instalacji. Oprócz Lublina, takie parki znajdują się również we Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, a nawet poza granicami naszego kraju.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: pianino

Lumina Park w Lublinie otwarty jest w godzinach wieczornych - między 17 a 21. Wszystko po to, by w jak najlepszych warunkach obserwować rozświetlone atrakcje. A tych jest na prawdę sporo.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: muchomor

Podążając według planu zwiedzania trafiamy do kolejnych punktów tematycznych: od świątecznych prezentów, domowego wystroju, przez grzyby, zwierzęta, morze, niebo, po japońskie lampiony, roboty, burzę z piorunami (z dodatkowymi efektami “w tle”), fotosyntezę, czy… światłowody (wyglądające jak drzewa z Avatara).

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: grzyby

Klimat buduje również muzyka dostosowana do poszczególnych etapów zwiedzania. Każda wystawa posiada własną podświetloną tabliczkę z dokładnym opisem, dzięki czemu możemy dowiedzieć się nieco więcej o elementach, przy których aktualnie się znajdujemy.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: woda

Bardzo spodobał nam się efekt spadającej gwiazdy, który został umieszczony w takim miejscu, iż na początku wydawało nam się, że jest prawdziwy. Dopiero po kilku sekundach, kiedy zobaczyliśmy efekt drugi raz w tym samym miejscu zorientowaliśmy się, że to element wystawy.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: pioruny

Co ciekawe niektóre elementy zostały wykonane przez artystów: Jarosław Koziara zaprezentował Ogień oraz Słońce, a Olena Glinka pokazała Grzyby i Maski Abstrakcyjne.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: fotosynteza

Dokładne zwiedzanie bez pośpiechu zajęło nam około godziny. Cała trasa była bardzo dobrze poprowadzona i oznaczona, a odstępy między kolejnymi elementami odpowiednie.

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: ogień i maski

Najbardziej podobały nam się grzyby, które wyróżniały się odbijaniem światła ultrafioletowego, więc przy okazji Kasi “świeciły” białe elementy czapki i fragmenty rękawiczek. Klimat miejsca bardzo nam odpowiadał i za rok na pewno będziemy chcieli to powtórzyć - może w innym mieście?

TataDeveloper - Lumina Park Lublin: światłowód

Lumina Park w Lublinie otwarty jest tylko do 14 lutego 2024, więc został już tylko tydzień na odwiedziny. My jak najbardziej polecamy wizytę jeśli tylko będziecie mieli ku temu okazję!