Powrót

Oświetlenie prosto z Pac-Mana

Pamiętacie automaty z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych? Żółtego Pac-Mana i jego nieodzowne, kolorowe duszki? Moja niedawna wyprawa umożliwiła mi przywiezienie jednego z nich ze sobą jako prezent pasujący do pokoju Kasi.

TataDeveloper - Pac-Man lampa

Pod koniec października poleciałem do Londynu, by podczas Mozilla Festival 2019 pokazywać gry naszego studia Enclave Games oraz konkursu js13kGames, a budkę przyozdobiliśmy różnymi drobiazgami głównie w klimacie automatów lat osiemdziesiątych. Były duchy z Pac-Mana i świecące taśmy LEDowe, kolorowe papierowe kule, różne naklejki i inne atrakcje.

TataDeveloper - MozFest ekipa

Specjalnie na to wydarzenie przygotowaliśmy podstronę MozFest Arcade z czterema grami Enclave Games z zaimplementowanym Web Monetization API, oraz czterema kolejnymi grami z konkursu js13kGames, które zostały zgłoszone do kategorii Web Monetization w tym roku. Podczas intensywnego weekendu pokazywaliśmy jak to dokładnie działa, oraz odpowiadaliśmy na wszelkie pytania.

TataDeveloper - MozFest duszki

Po wszystkim zaczęliśmy sprzątać nasze stoisko, i wtedy nastąpił moment, kiedy kilka różnych osób zainteresowało się duszkami i taśmami. Negocjacje były długie oraz intensywne, nie było łatwo, ale ostatecznie udało się wygrać - spośród trzech duszków i czterech taśm LEDowych udało mi się przejąć jednego z nich i pasek świecący na różowo.

TataDeveloper - Pac-Man 6

Duszek ma kilka ustawień - może mieć jednostajny kolor, płynnie go zmieniać, lub wejść w tryb imprezowy i reagować na drgania z głośnika. Sprawdza się świetnie jako niezbyt jasna lampka świecąca przed snem.

TataDeveloper - Pac-Man LED

Taśma natomiast jest magiczna, bo kiedy zostanie włączona obok lampki, to od razu pomaga zasnąć. A przynajmnej tak słyszałem. Kasi obie nowości oświetleniowe się podobają, więc misję można uznać za udaną.