Powrót

Trochę bardziej społecznościowo

Długo nie wytrzymałem i w końcu założyłem temu blogowi konta społecznościowe: profil na Twitterze, stronę na Facebooku i konto na Instagramie.

TataDeveloper - social

Pierwsze dwa wpisy publikowałem jako ja, prywatnie, co nie do końca mi jednak odpowiadało: na Twitterze publikuję po angielsku, na Facebooku co najwyżej udostępniam wpisy z angielskiego bloga, a na Instagramie wrzucam zdjęcia z meetupów i konferencji. Postanowiłem założyć nowe konta, bo co prawda na początku planuję udostępniać wrzucane tam linki, ale za jakiś czas przestanę tym spamować i przy blogu zostaną tylko te osoby, które to faktycznie nadal będzie interesować.

Z jednej strony to kolejne rozdrabnianie się, zakładanie i posiadanie wielu różnych kont, z drugiej jest to na tyle inne od pozostałych aktywności, że chyba warto spróbować je rozdzielić. Nie wiem czy regularnie będę tam publikować, bo nie znalazłem pluginu dla Gatsby’ego, który (tak jak na WordPressie) robiłby to za mnie - jeśli o czymś wiecie, to dajcie proszę znać, dzięki!

Ps. Szablon Lumen nie posiadał ikonki dla Instagrama, ale po szybkim rozeznaniu okazało się, że nie trzeba nawet tworzyć nowej grafiki. Cały zestaw jest w formacie SVG - Ewa ogarnęła temat bez problemu. Swoją drogą przesyłanie sobie ścieżek SVG przez komunikator, żeby przetestować je lokalnie na drugim komputerze, z zewnątrz musiało wyglądać dosyć zabawnie.